Formațiile de Liga a III-a Aerostar și Șomuz Fălticeni s-au întâlnit într-un meci de pregătire la Bacău. Partida desfășurată pe teren sintetic s-a încheiat nedecis, 1-1. Echipa antrenată de către Daniel Stoica a intrat în avantaj la pauză ca urmare a reușitei semnate de ghanezul Emmanuel Asibey, golul egalizator al gazdelor venind pe finalul întâlnirii, în minutul 90.

Tot la finalul săptămânii trecute, Bucovina Rădăuți a susținut pe terenul sintetic de la Liceul cu Program Sportiv un joc test în compania liderului Ligii a IV-a sucevene, Juniorul Salcea. Gruparea pregătită de Ovidiu Murariu s-a impus la limită, cu 2-1. Golurile au fost marcate de Iulian Serediuc și Alexandru Nistor, respectiv Vali Neamțu.

Bucovina Rădăuți își va continua pregătirea în sistem centralizat până pe data de 17 februarie, la terminarea cantonamentului urmând să dispute un meci amical împotriva celei de-a doua clasate în ierarhia Ligii a IV-a, Șoimii Gura Humorului.