Gheorghe Flutur la trecerea în neființă a criticului literar Alex Ștefănescu: ”A fost un model de integritate și devotament pentru toți cei care l-au cunoscut”
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/02/26/374469/36235016b887b4609af602da206500325.jpg)
Președintele Consiliului Județean, Gheorghe Flutur, a transmis un mesaj la trecerea în neființă a criticului literar, Alex Ștefănescu, căruia înb 2008 i-a oferit titlul de ”Cetățean de Onoare al județului Suceava”.
”Am aflat cu profundă tristețe de trecerea în neființă a criticului literar, Alex Ștefănescu, cetățean de onoare al județului nostru. A fost o persoană remarcabilă, care a lăsat o moștenire valoroasă prin activitatea sa profesională, civică și umanitară. A fost un model de integritate și devotament pentru toți cei care l-au cunoscut. În anul 2008 i-am oferit titlul de cetățean de onoare al județului Suceava. Îmi exprim sincere condoleanțe și sunt alături de familia îndurerată în aceste momente grele”.
Gheorghe Flutur la trecerea în neființă a criticului literar Alex Ștefănescu: ”A fost un model de integritate și devotament pentru toți cei care l-au cunoscut”,