CSU II din Suceava a reușit a treia victorie în play-off-ul pentru tineret al Diviziei A la handbal masculin, după ce s-a impus, la mijlocul acestei săptămâni, în sala Şcolii „Ion Creangă” din cartierul Obcini, în fața celor de la CSM II Bacău, cu scorul de 40-34, într-un meci contând pentru etapa a IV-a.

Tânăra echipă pregătită de Vasile Boca și Ioan Tcaciuc a fost condusă la pauză cu 21-20, dar a întors scorul în repriza secundă, reușind să se impună în cele din urmă cu 40-34.

CSU II din Suceava: Duman, Andreescu, Padovei – Focșăneanu (7 goluri), Loic (5), Vizitiu (4), I. Roșu (4), Reuț (4), Armanu (4), Urda (4), Grigore (3), Niculaie (3), Zarițchi (2), Hreceniuc, Stejar și Drăgoi.

În runda următoare, programată pe 12 martie, echipa antrenată de Vasile Boca se va deplasa pe terenul celor de la CSM II Focșani.