I-au furat poşeta din autoutilitară în Vicovu de Sus
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/10/30/82245/e04d12ca46896b9fd7dc080b106500325.jpg)
Poliția orașului Vicovu de Sus a fost sesizată de o femeie de 48 de ani, din municipiul Suceava cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras bunuri din autoturism.
În urma cercetărilor, polițiștii au stabilit faptul că femeia s-a deplasat cu o autoutilitară la Piața din orașul Vicovu de Sus. Femeia a parcat maşina în faţa pieţei, fără să încuie ușile şi cu bunurile la vedere în interior și a comercializat diverse obiecte de îmbrăcăminte și încălțăminte second-hand. În acest timp hoţii i-au sustras o poșetă cu documente și bani. Poliţiştii au întocmit un dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de furt, cercetările fiind continuate de polițiști pentru identificarea autorilor și recuperarea prejudiciului.