În septembrie, Primăria a încasat doar 46 de miliarde de lei vechi din taxe şi impozite
![](https://img.svnews.ro/foto/2012/10/03/10485/6acd5965888d5bed96b8449a806500325.jpg)
În septembrie 2012, Primăria Suceava a încasat doar 4,6 milioane de lei în contul taxelor şi impozitelor locale. Primarul Ion Lungu a afirmat că suma este cu 1,4 milioane mai mică faţă de cea colectată în aceeaşi lună din 2011. El a adăugat că fondurile încasate luna trecută au fost suficiente pentru plata cheltuielilor curente.