Incendiu la o gospodărie din Păltinoasa provocat de un conductor electric defect
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/12/09/29530/1b6e4c47a98364d319e7fc48806500325.jpg)
O gospodărie din satul sucevean Capu Codrului, comuna Păltinoasa, a fost afectată de un incendiu provocat de un conductor electric defect sau neizolat corespunzător. Incendiul a izbucnit ieri, la prînz, şi a distrus adăpostul pentru animale, magazia de materiale şi două tone de furaje. Pompierii au stins focul cu ajutorul a patru autospeciale. Ei au salvat casa, bucătăria de vară şi o magazie.