Ioan Ţăran va candida din partea PD-L pentru Primăria Câmpulung Moldovenesc
![](https://img.svnews.ro/foto/2012/04/22/2386/19c5f3d8bdb6b0394bf5902a806500325.jpg)
Ioan Ţăran este noul candidat al PD-L pentru primăria municipiului Câmpulung Moldovenesc. Decizia a fost luată după ce actualul primar al acestui municipiu, Gabriel Constantin Şerban, a decis să renunţe la o nouă candidatură. După desemnarea noului candidat, liderul PD-L Suceava, Gheorghe Flutur, a precizat că Ioan Ţăran este cel care poate câştiga Primăria Câmpulung Moldovenesc. Flutur a spus că alături de el, Ioan Ţăran poate să continue proiectele care au fost deja începute în acest municipiu, și în același timp, să demareze o serie de proiecte pentru a transforma Câmpulung Moldovenesc într-o staţiune turistică veritabilă.
Gheorghe Flutur a ţinut să precizeze că actualul primar din Câmpulung Moldovenesc, Gabriel Şerban, va rămâne alături de PD-L. Câmpulungeanul Ioan Ţăran este şeful centrului operaţional al E.On Gaz Distribuţie S.A – Centrul Operaţional Suceava.