La Shopping City Suceava a fost vernisată expoziţia „Viaţa secretă a planetelor”
![](https://img.svnews.ro/foto/2014/01/08/30523/a325a0d9f2c9fffa075db554506500325.jpg)
În perioada 7 – 20 ianuarie 2014, la City Gallery din Shopping City Suceava va fi deschisă expoziţia intitulată „Viaţa secretă a planetelor”, aparţinând artistului plastic Olivian Liviu Paveliuc. Sucevenii vor putea admira aproximativ 90 de picturi abstracte şi figurative realizate în ulei pe pânză cu diverse aplicaţii. În realizarea tablourilor, artistul plastic a utilizat tehnica picturii „în cuţit de paletă”, obţinând astfel o serie de efecte speciale de volum. „Vă invit la o artă conceptuală: joc de idei, meditaţie apragmatică şi contemplaţie proprie receptării artistice!” a declarat artistul plastic Olivian Paveliuc.
Olivian (Liviu) Paveliuc s-a născut în anul 1960 la Vereşti (Suceava) şi a absolvit Liceul Pedagogic, profil Arte şi Şcoala Populară de Artă din Botoşani.