Lovită de o mașină, în timp ce traversa neregulamentar o stradă din Fălticeni
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/02/10/87239/449fd7dcb2af84307bd8d08ea06500325.jpg)
O femeie de 61 de ani, din Fălticeni, a fost lovită de o mașină, în timp ce traversa neregulamentar strada Pleșești Gane din municipiu. Accidentul a avut loc ieri, în jurul orei 16.30. Autoturismul era condus de o femeie de 31 de ani, din Vulturești. Șoferița a fost verificată cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ.