Nicio problemă pentru favorite în runda a XV-a
Etapa a XV-a a seriei est a Ligii a V-a a consemnat victorii pentru echipele favorite. Liderul la zi, Voinţa Zvoriştea, a făcut scor pe teren propriu cu Locomotiva Dorneşti, în timp ce ocupanta locului secund, Unirea Horodnic de Sus s-a impus pe terenul „lanternei roşii” Rapid II Suceava.
Rezultate consemnate în etapa a XV-a a seriei est:
Pleşul Râşca – Sporting Buneşti 5-2
Voinţa Zvoriştea – Locomotova Dorneşti 7-1
Spuma Dărmăneşti – Bucovina Şerbăuţi 3-1
Ştiinţa Mitocu Dragomirnei – Steaua Dumbrăveni 0-4
Rapid II Suceava – Unirea Horodnic de Sus 0-4
Viitorul Cetatea Baia – Releul Mihoveni 1-4
Clasament
1. Voinţa Zvoriştea 14 12 1 1 50-13 37
2. Unirea Horodnic de Sus 14 11 1 2 35-12 34
3. Steaua Dumbrăveni 14 9 1 4 40-20 28
4. Releul Mihoveni 14 8 0 6 39-32 24
5. Pleşul Râşca 13 7 0 6 27-25 21
6. Bucovina Şerbăuţi 13 6 1 6 28-42 19
7. Spuma Dărmăneşti 14 5 3 6 28-25 18
8. Viitorul Cetatea Baia 14 5 0 9 36-43 15
9. Locomotiva Dorneşti 13 4 2 7 36-41 14
10. Mitocu Dragomirnei 14 3 4 7 23-33 13
11. Viitorul Adâncata 13 3 3 7 19-29 12
12. Sporting Buneşti 14 4 0 10 35-45 12
13. Rapid II Suceava 14 3 2 9 21-49 11
* echipele Pleşul Râşca şi Locomotiva Dorneşti au fost sancţionate prin dublu forfait la Comisia de Disciplină din 18.09.2014
În etapa a XV-a a seriei de vest a Ligii a V-a, Dorna Vatra Dornei a reluat seria victoriilor, formaţiile situate pe următoarele locuri în clasament, la mare distanţă, trecându-şi şi ele în cont cele trei puncte puse în joc.
Rezultate înregistrate în etapa a XV-a a seriei vest:
Bradul Vama – Minerul Iacobeni 6-2
Bistriţa Broşteni – Avântul Frasin 6-1
Dorna Vatra Dornei – Vânătorul Dorna Candrenilor 4-1
Zimbrii Bucovinei Pârteştii de Jos – Foresta Moldoviţa 0-3
Sporting Poieni Solca – Forestierul Frumosu 5-3
Victoria Păltinoasa – Sport Style Suceava 3-1
Clasament
1. Dorna Vatra Dornei 14 13 1 0 71-12 40
2. Sporting Solca 14 7 2 5 45-34 23
3. Foresta Moldoviţa 14 7 2 5 35-30 23
4. Bistriţa Broşteni 14 7 1 6 38-42 22
5. Victoria Păltinoasa 14 6 3 5 38-31 21
6. Sport Style Suceava 14 6 3 5 31-25 21
7. Avântul Frasin 14 6 3 5 28-39 21
8. Larix Dornişoara 13 6 2 5 27-30 20
9. Bradul Vama 14 5 3 6 37-35 18
10. Vânătorul Dorna Candrenilor 14 4 2 8 28-41 14
11. Zimbrii Pârteştii de Jos 13 4 2 7 21-47 14
12. Minerul Iacobeni 14 3 2 9 23-36 11
13. Forestierul Frumosu 14 2 2 10 18-38 8