O tânără din Suceava a fost tâlhărită la intrarea în blocul în care locuieşte
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/10/17/27139/23f81531a025765db61c5ef9806500325.jpg)
O tînără de 28 de ani, din Suceava, a fost tîlhărită la intrarea în scara blocului în care locuieşte. S-a întîmplat, azi-noapte, pe Bulevardul George Enescu. Tînăra se întorcea de la o petrecere, iar în scara blocului a fost acostată de un tînăr necunoscut. Acesta i-a luat poşeta în care avea documente personale, bani şi bijuterii. Prejudiciul este de 1.000 de lei.