Posturile vacante de la serviciul achiziții publice din Primăria Suceava nu sunt atractive
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/09/21/80217/57c99ffad589abb5274b6d4fc06500325.jpg)
Primăria Suceava a scos la concurs trei posturi vacante la Serviciul de Achiziţii Publice, dar nu a existat nici un candidat. Primarul Ion Lungu a pus această situaţie pe seama volumului mare de muncă şi a responsabilităţii crescute, în timp ce nivelul salariilor din administraţia locală este unul redus. Serviciul de Achiziţii Publice al Primăriei Suceava este deservit de numai trei angajaţi.