Primăria a semnat contractul pentru proiectul de modernizare a cinematografului Ițcani
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/03/22/89373/0131c03c2672df6e3f78bcfb606500325.jpg)
Firma „Arhitectură, Grafică, Design”- AGD Suceava va elabora proiectul de modernizare a clădirii fostului cinematograf din Ițcani. Potrivit primarului Ion Lungu, contractul între municipalitate și AGD a fost semnat deja și are o valoare de 198.900 de lei. Primarul a adăugat că în imobilul din Ițcani urmează să fie amenajate o sală de cinema, un cabinet medical, o farmacie și sedii pentru primărie, Poliția Locală și Poliția Națională.
Primăria a semnat contractul pentru proiectul de modernizare a cinematografului Ițcani,