Prins băut la volan, a refuzat recoltarea probelor de sânge
![](https://img.svnews.ro/foto/2012/04/16/2290/a78cb2690be190b5b263c1e8e06500325.jpg)
Joi după-amiază, un şofer în vîrstă de 51 de ani, din Suceava, a fost prins băut la volan pe strada Calea Bucovinei din Cîmpulung Moldovenesc. El a fost verificat cu etilotestul şi avea o alcoolemie de 1,09 la mie în aerul expirat. Apoi, suceveanul a fost dus la Spitalul Municipal din Cîmpulung, unde a refuzat recoltarea probelor de sînge. Pe numele lui a fost întocmit dosar penal.
Prins băut la volan, a refuzat recoltarea probelor de sânge,