Prins băut la volan în timp ce conducea pe DN 17A, în comuna Marginea
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/02/20/87716/739d4f546e2abe02f996a1a1e06500325.jpg)
Un șofer în vârstă de 44 de ani, din Milișăuți, este cercetat pentru conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe. Ieri, la ora 17.00, el a fost oprit pentru control de un echipaj de poliție, pe DN17A, în comuna Marginea și a fost verificat cu etilotestul. Aparatul a indicat o valoare de 0,49 de mg/l de alcool pur în aerul expirat.