Prins pe DN2 cu țigări de contrabandă
![](https://img.svnews.ro/foto/2012/04/16/2315/447759cd025eed31dd12e27f306500325.jpg)
Unui bărbat în vîrstă de 30 de ani, din Suceava, i s-a întocmit dosar penal, după ce, în maşina lui au fost descoperite 610 pachete de ţigări de contrabandă. El a fost oprit pentru control miercuri, în jurul orei 22.00, pe DN2, la Pătrăuţi. Întreaga cantitate de ţigări a fost confiscată. De asemenea, maşina a fost indisponibilizată la sediul Poliţiei Suceava.