Rosal acţionează în municipiul Suceava cu 22 de utilaje
![](https://img.svnews.ro/foto/2014/01/27/31229/0247412d94698932f8436426206500325.jpg)
Firma de salubrizare „Rosal” acţionează cu toate cele 22 de utilaje pe care le are pentru deszăpezirea drumurilor din municipiul Suceava. Primarul Ion Lungu, a afirmat că, în măsura posibilităţilor, utilajele acţionează şi pe străzile secundare şi pe trotuare. El a mai spus că „Rosal”-ul dispune de stocuri de material antiderapant care ajung pentru două luni. Pe de altă parte, Ion Lungu a spus că „Bioenergy” are suficient combustibil pentru producerea agentului termic şi a făcut din nou apel la populaţie să-şi achite facturile la încălzire.