CSM Suceava a rămas fără victorie în acest sezon după ce în etapa a VI-a a Diviziei Naționale de rugby a pierdut pe terenul echipei CSUAV Arad cu scorul de 19–21. Sucevenii au avut ghinion maxim la finele disputei cu arădenii, aceștia marcând punctele victoriei dintr-o lovitură de pedeapsă fructificată în minutele de prelungire.
La pauză, gazdele au condus cu 7–0, iar în partea a doua, suceveanul Constantin Varvaroi a redus din diferență cu un eseu. Arădenii s-au distanțat la 18–5, dar elevii antrenorului Marius Colțuneac au revenit cu două eseuri reușite de Toloș și Dumitru Ștefăroi, ultimul fructificând și transformările aferente, iar scorul a devenit 19–18, în minutul 81. În jocul de rugby jocul se încheie când iese balonul din teren, de acest lucru profitând arădenii care au fructificat o lovitură de pedepasă acordată pentru un înainte făcut de suceveni deși timpul de joc era scurs. Pentru CSM Suceava este al doilea meci pierdut la sfârșit, ei cedând pe final și pe terenul celor de la Gloria Buzău.
În următoarea etapă, duminică, pe 12 noiembrie, CSM Suceava va juca pe teren propriu, de la ora 13.00, cu RCM Galați.