S-a urcat băut la volan și a intrat cu mașina în gardul unei biserici din Straja
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/01/18/86072/8e462c0ef2b57a790c0b02c0406500325.jpg)
Aseară, un bărbat de 51 de ani, din Straja, s-a ales cu dosar penal după ce s-a urcat băut la volan și a intrat cu mașina în gardul unei biserici din comună. Impactul s-a soldat cu rănirea ușoară a șoferului și avarierea vehiculului și a gardului. Bărbatul a fost verificat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,58 de mg/l de alcool pur în aerul expirat