Secţia de Oncologie a Spitalului Judeţean Suceava este subfinanţată
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/05/16/20224/842813de14d5e3517d7a9fdd406500325.jpg)
Secţia Oncologie a Spitalului Judeţean Suceava este în continuare subfinanţată. Şefa Secţiei, Doina Elena Ganea, a afirmat că fondurile destinate medicamentelor asigură doar 25% din necesar. Ea a mai spus că, în ambulatoriul pentru specialitatea de oncologie, pot fi acoperite o treime din cheltuieli. Doina Elena Ganea este şi directorul medical al Spitalului din Suceava.