Sporting Suceava nu a reușit să se descurce pe terenul celor de la Kosarom Pașcani într-un meci contând pentru etapa a XVII-a a seriei I a Ligii a III-a și a pierdut cu 3-0. După o primă repriză în care nu s-a marcat, dar în care gazdele n-au putut să-l învingă pe Bejinariu din 11 metri, iar sucevenii şi-au trecut în cont o bară, prin Viu, păşcănenii au lămurit lucrurile în primele 15 minute din partea secundă, când au reuşit să se desprindă în câştigători graţie reuşitelor semnate de Nemţeanu (2) şi Diaconu, din lovitură de pedeapsă.
Sporting Suceava a evoluat în formula Bejenariu – Longher, Nastasiu, Danieliuc, Siminicariu –  Viu, Catargiu, Gheorghiciuc, Păiuş – Luţac, Nechitoaia. Au mai intrat Moldovan, Costan, Amariei şi Cutaş.