Sucevean prins în timp ce transporta lemne fără acte
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/02/02/68580/11f818d05282b33d8cfbd101e06500325.jpg)
Un bărbat de 39 de ani, din Suceava, a fost prins cînd transporta cu o autoutilitară doi metri cubi de lemn fără acte. Bărbatul a fost oprit pentru control de un echipaj de poliţie ieri, la prînz, pe raza comunei Mitocu Dragomirnei. Conducătorul auto a fost sancţionat contravenţional, iar materialul lemnos a fost confiscat şi lăsat în custodie la Ocolul Silvic Adîncata.
Sucevean prins în timp ce transporta lemne fără acte,