Tânăr cu dosar penal după ce s-a urcat beat la volan
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/01/25/86327/0e9fea8ead8a1870c6e7d241706500325.jpg)
Un tânăr de 25 de ani, din Brodina, s-a ales cu dosar penal, după ce a fost prins băut la volan. El a fost oprit pentru control de un echipaj de poliție astăzi, la ora 04.00, pe strada Spitalului din Rădăuți. Tînărul avea o alcoolemie de 0,65 la mie în aerul expirat. Lui i s-a făcut dosar penal pentru conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.