Sportivii legitimați la CSM Dorna Vatra-Dornei avut o prezență meritorie la ”1k Run Fast & Fun – Ediția II” care s-a desfășurat duminică, 7 noiembrie la Iași, eveniment organizat de Federația Romăna de Atletism , Asociația Club Sportiv AtletIS în parteneriat cu Primăria Municipiului Iași.

Astfel, Claudia Ionela Costiuc a ocupat ocul 1 în proba de 1000 metri fete categoria Open, Prâsneac Alexandru s-a clasat pe locul 2 în proba de 1000 metri baieți categoria Open iar ștafeta 3 x1000 m mixtă Open formata din Costin Ciprian ,Costiuc Claudia-Ionela și Prâsneac Alexandru a ocupat locul 2. ”Sunt foarte încântat de evoluția sportivilor mei și mă bucura timpii obținuți. Asta îmi dă mari speranțe în sezonul de sală 2022. Aș vrea să mulțumesc și celor care ne finanțează Primăria și Consiliul Local Vatra-Dornei”, a declarat aqntrenorul Prâsneac Cristian. Evenimentul sportiv de la Iași a adus la start peste 1000 de participanți, atât din țară, cât și din străinătate. Competiția s-a desfășurat pe Bulevardul Mangeron, de la intersecția cu Bulevardul Tudor Vladimirescu până la intersecția Podu Roș.