Un bărbat băut s-a rănit după ce a căzut de pe bicicletă
![](https://img.svnews.ro/foto/2018/07/27/155485/247afc0960e443ea2fd24132506500325.jpg)
Un bărbat de 56 de ani, din Păltinoasa, a fost rănit după ce s-a dezechilibrat și a căzut de pe bicicletă într-o rigolă de scurgere a apei pluviale de pe marginea DN17. Accidentul a avut loc ieri, în jurul orei 19.30, la Păltinoasa. Biciclistul a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Bărbatul a fost verificat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,54 de mg/l de alcool pur în aerul expirat.