Încă un dosar penal pentru provocarea unui incendiu de vegetaţie
![](https://img.svnews.ro/foto/2012/03/24/1750/e1526e15625d519b981c87ca106500325.jpg)
Unui bărbat în vârstă de 52 de ani, din comuna suceveană Vereşti, i s-a întocmit dosar penal, după ce, ieri, a dat foc vegetaţiei uscate din zona adiacentă căii ferate din Dumbrăveni. Flăcările s-au extins şi au distrus adăpostul pentru animale din incinta unei ferme şi acoperişul unui canton CFR. Pagubele sînt estimate la 20.000 de lei. Cu o zi în urmă, unui bărbat din Frătăuţii Noi, i s-a făcut dosar penal, tot pentru că a provocat un incendiu de vegetaţie.