Un bărbat şi-a băgat soţia în spital după ce s-au certat de la băutură
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/11/25/28733/1cfe48768231fa414e3429a9506500325.jpg)
O femeie de 35 de ani din Rotunda, Liteni, a ajuns la Spitalul Municipal Fălticeni, după ce a fost bătută de soţul ei în vîrstă de 42 de ani. Incidentul a avut loc, aseară, pe fondul unor neînţelegeri apărute din cauza consumului de băuturi alcoolice. Bărbatul şi-a lovit soţia cu pumnii în zona feţei şi a spatelui. El este cercetat pentru lovire sau alte violenţe.