Un fălticenean a fost condamnat la închisoare pentru că nu a plătit o amendă
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/04/09/53439/b2078c2f40ec18c3feda37a1f06500325.jpg)
Un bărbat de 35 de ani, din Fălticeni, a fost condamnat la 57 de zile de închisoare pentru neplata unei amenzi de 1.430,4 lei. El a fost condamnat la închisoare de magistraţii Judecătoriei Fălticeni. Ieri, bărbatul a fost introdus în arestul Poliţiei Suceava, de unde va fi transferat în penitenciar pentru executarea pedepsei.