Un singur sucevean a fost diagnosticat cu gripă pe parcursul săptămânii trecute
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/03/09/88678/737657fa210b7849b701ecaa206500325.jpg)
Săptămâna trecută, un singur sucevean a fost diagnosticat cu gripă, după ce în intervalul precedent s-au înregistrat șase cazuri. Potrivit Direcției de Sănătate Publică, pacientul face parte din grupa de vîrstă 50-64 de ani, provine din zona Rădăuți și a fost spitalizat. Conform sursei citate, săptămîna trecută s-au mai raportat 772 de cazuri de pneumonie, cu 154 de internări şi 2.942 de cazuri de infecţii acute ale căilor respiratorii superioare, cu 58 de internări.