Un şofer băut a ajuns la spital după ce a lovit cu malul unui şanţ
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/08/23/78714/58dc2b0b2098245bd78d4e6eb06500325.jpg)
Un şofer băut a ajuns la spital după ce a lovit cu maşina malul unui şanţ. Accidentul s-a înregistrat, azi-noapte, în afara municipiului Rădăuţi. La volan se afla un tînăr de 24 de ani, din Burla. Poliţiştii l-au verificat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,44 de mg/l de alcool pur în aerul expirat. Pe numele individului a fost întocmit dosar penal.