Un tânăr din Horodnic din Sus a murit după un accident cu motoscuterul
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/09/21/80236/742fd4062f2ba2ca4d472920b06500325.jpg)
Un tânăr de 26 de ani, din Horodnic de Sus, şi-a pierdut viaţa, azi-noapte, după ce a ajuns cu mopedul într-un şanţ şi s-a lovit cu capul de temelia gardului unui imobil din comună. Potrivit poliţiei, tînărul nu purta cască de protecţie, nu avea permis de conducere pentru nici o categorie auto, iar mopedul nu era înregistrat. Poliţiştii au deschis un dosar penal.
Un tânăr din Horodnic din Sus a murit după un accident cu motoscuterul,