Un tânăr s-a ales cu dosar penal pentru că avea un briceag la el
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/11/03/27825/f30a0572628620275a97e5b0506500325.jpg)
Poliţiştii i-au întocmit un dosar penal unui tânăr din Pătrăuţi după ce au descoperit un briceag asupra acestuia. În noaptea de vineri spre sâmbătă, o patrulă mixtă poliție-jandarmi l-a identificat pe strada Humorului din satul Sf. Ilie, comuna Şcheia, pe Z. Vasile, de 30 ani, din comuna Pătrăuți, care se deplasa cu atelajul hipo. În urma legitimării și a controlului corporal efectuat, asupra acestuia a fost găsit în buzunarul pantalonilor, un cuțit tip briceag. În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul comiterii de către Z. Vasile a infracţiunii de portul fără drept în locurile publice a cuțitului, urmând să se dispună procedural.
Un tânăr s-a ales cu dosar penal pentru că avea un briceag la el,