180 de jandarmi suceveni vor asigura ordinea la evenimentele din următoarele zile
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/08/11/77884/c95ecc17f9454694d5fb1f6c906500325.jpg)
Până pe 15 august, aproximativ 180 de jandarmi suceveni vor asigura măsurile de ordine publică în zonele unde sunt programate evenimente cultural-artistice, religioase şi sportive, la care se estimează participarea unui număr mare de persoane. Jandarmii vor fi angrenaţi în misiuni, alături de poliţişti, pompieri şi poliţişti locali. Printre altele, în această perioadă vor avea locmanifestări religioase la mănăstirile Putna şi Hagigadar şi la Basilica Minor din Cacica, manifestări cultural-artistice prilejuite de zilele comunelor Adîncata şi Mihoveni, Festivalul de Artă Medievală „Ştefan cel Mare”, la Cetatea de Scaun, Festivalul Naţional al Păstrăvului, la Ciocăneşti şi meciulde fotbal Foresta-UTA , din etapa a II-a a ligii secunde, pe Stadionul „Areni”.
180 de jandarmi suceveni vor asigura ordinea la evenimentele din următoarele zile,