377 de asistenți personali în evidența Primăriei Suceava
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/05/18/73416/0bbc11e9016a818a13fa85e6006500325.jpg)
La sfîrșitul anului trecut, în evidența Primăriei Suceava erau 377 de asitenți personali, din care 293 pentru adulți și 80 pentru minori. Lor li se adaugă 4 persoane aflate în concediu pentru creșterea și îngrijirea copilului. Anul trecut, la Suceava au încetat 62 de contracte de muncă ale unor asistenți personali, din care jumătate ca urmare a decesului persoanei cu handicap grav și au fost înregistrate 66 de contracte noi.