Excedent bugetar de 444.000 de lei înregistrat de Primăria Suceava anul trecut
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/01/23/86256/d09b4aa5a19471eb71043de9a06500325.jpg)
Anul trecut, Primăria Suceava a înregistrat un excedent bugetar de aproximativ 444.000 de lei. Banii vor fi folosiți în 2017. 320.000 de lei vor fi destinați acoperirii temporare a golurilor de casă provenite din decalaje între veniturile și cheltuielile pentru funcționare în anul curent sau pentru acoperirea definitivă a eventualului deficit bugetar al acestei secțiuni. Alți 123.000 de lei vor fi utilizați pentru finanțarea cheltuieilor secțiunii de dezvoltare.