449.500 de lei, factura pentru deszăpezirea municipiului Suceava în luna ianuarie
![](https://img.svnews.ro/foto/2014/02/05/31562/6a4c4eefd6831b1e14f42982506500325.jpg)
Primarul Sucevei, Ion Lungu, a anunţat că, în ianuarie, facturile pentru deszăpezire au totalizat 449.500 de lei. El a afirmat că, în cadrul operaţiunilor, utilajele „Rosal” au consumat 3.000 de litri de motorină. Primarul a precizat că, luna trecută, pe străzi s-au împrăştiat 470 de tone de sare şi 600 de metri cubi de nisip. Pe de altă parte, Ion Lungu a menţionat că datoriile populaţiei la plata taxei de salubrizare sînt de 2 milioane de lei.