A ajuns la spital, după ce mașina în care se afla ca pasager a intrat într-un podeț
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/12/08/84424/74be9def9669072d4f690cc8406500325.jpg)
Un tînăr de 19 ani, din Cîmpulung Moldovenesc, a ajuns la spital, după ce mașina în care se afla ca pasager a intrat într-un podeț, iar apoi s-a răsturnat. Accidentul a avut loc aseară, în satul Poiana Micului, din comuna Mănăstirea Humorului. Mașina era condusă de un tînăr de 24 de ani, din Sadova. Șoferul avea o alcoolemie de 0,39 la mie în aerul expirat și a pierdut controlul asupra direcției de mers, fiindcă nu a adaptat viteza la condițiile de drum. În cauză a fost întocmit dosar penal.