A reclamat că i s-au furat din casă bunuri în valoare de 4.000 de lei
![](https://img.svnews.ro/foto/2012/04/10/2222/da5290ba2321e68bb5470fe4a06500325.jpg)
Luni, un bărbat în vîrstă de 49 de ani, din comuna suceveană Rîşca, a sesizat Poliţiei că, în perioada ianuarie-aprilie 2012, autori necunoscuţi i-au furat din casă bunuri în valoare de 4.000 de lei. Din locuinţa lui au dispărut un televizor LCD, două flexuri, o bormaşină, o motocositoare, o pompă de ulei şi o pătură. Tot luni, o femeie în vîrstă de 56 de ani, din Gura Humorului, a anunţat la Poliţie că locuinţa sa a fost spartă. Humoreanca reclamă furtul a două drujbe şi a două butelii de aragaz. Prejudiciul este estimat la 1.500 de lei.