A tîlhărit o femeie de 47 de ani din Vatra Dornei
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/09/02/79280/db1c8e97e9361ce0194d1003306500325.jpg)
Ieri, un bărbat de 29 de ani, din Vatra Dornei, a fost reţinut pentru 24 de ore şi introdus în arestul Poliţiei Suceava, după ce a tîlhărit o femeie de 47 de ani, din municipiul-staţiune. Individul i-a smuls femeii de la gît un lănţişor din aur. Infracţiunea a fost observată de un localnic. Alarmat de strigătele victimei, respectivul i-a cerut autorului să rămînă pe loc. Individul s-a conformat şi i-a restituit femeii lănţişorul, după care a fugit. El a fost prins la scurt timp de poliţişti şi urmează să fie prezentat Parchetului de pe lîngă Judecătoria Vatra Dornei cu propunere de arestare preventivă.