Accident cu doi răniți provocat pe DN2H la Milișăuți de un tânăr de 19 ani care a scăpat ”caii” de sub control
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/04/17/380950/da52b9e762da0cf84acb133d906500325.jpg)
La data de 11 mai ora 15.54, un tânăr de 19 ani din Arbore, a condus autoturismul pe DN 2H Milișăuți dinspre Rădăuți către Suceava, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a intrat în coliziune cu autoturismul condus de către un bărbat de 64 ani din Suceava. În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală ușoară a celor doi conducători auto, care au fost transportați la spitalul Rădăuți. Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilometru, rezultatele fiind negative, după care, li s-au recoltat probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. S-a întocmit dosar penal privind infracțiunea de „vătămare corporală din culpă”.