Angela Olenici de la LPS Suceava, campioană naţională indoor
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/03/02/88348/ef5158c4a27df2231dc3bd5d006500325.jpg)
Atleta suceveana Angela Olenici a cucerit medalia de aur în proba de 1.500 de metri din cadrul etapei finale a Campionatului Naţional Indoor pentru juniori I ce a avut loc recent în sala “Lia Manoliu” la Bucureşti.
Tânăra sportivă pregatită de antrenorul emerit Toader Flămând la Liceul cu Program Sportiv Suceava a câştigat cursa cu timpul de 4 minute, 35 de secunde şi 57 de sutimi.
La aceeaşi competiţie, Andreea Doroftei, atletă pregătită de Erzilia Ţâmpău la CSM Suceava, a devenit vicecampioana naţională în proba de 3.000 de metri.