Arestat pentru că a furat un compleu sportiv dintr-un centru comercial
![](https://img.svnews.ro/foto/2012/04/01/2051/2a5f3d91f0260446f4f04e8f906500325.jpg)
Un tânăr de 19 ani din Gura Humorului, Dumitru H., a ajuns în arestul poliţiei după ce a furat un compleu sportiv în valoare de 409,9 lei dintr-un magazin din incinta unui complex comercial din acest oraş. Tânărul a fost prins în flagrant, după care a fost reţinut preventiv timp de 24 ore, urmând să fie prezentat la Parchetul de pe lângă Judecătoria Suceava cu propunere de sesizare a instanţei de judecată în vederea arestării preventive. H. Dumitru a fost introdus în arestul I.P.J. Suceava.