Formaţia Bucovina Pojorâta a reuşit prima victorie în turneul play-off, după ce s-a impus în deplasare, la Târgu Neamţ, în faţa echipei locale Cetatea. Jucătorii pregătiţi de Dănuţ Mândrilă au reuşit să se impună cu scorul de 1-0 (0-0), prin golul marcat de Buhăceanu, în minutul 80 al partidei, în urma unei pase de la adversar. Prima repriză a fost la discreţia bucovinenilor, care au avut mai multe oportunităţi de a înscrie.
Repriza secundă a fost una mai echilibrată, gazdele având şi o bară în minutul 75. După numai cinci minute, oaspeţii au marcat golul primei victorii din această fază.
Bucovina Pojorâta a evoluat în formula: Turiţă, Donose, Prundean, Kuruc, Iuga, Marcel, Antonescu, Botezatu, Ferariu, Buhăceanu, Pădurariu. Au mai intrat Lazăr, Tivodar, Fortună.
Cei de la Bucovina Pojorâta vor disputa ultima etapă din play-off săptămâna viitoare în compania celor de la Ştiinţa Miroslava.