Bucovina Pojorâta a reușit să-și îndeplinească obiectivul propus la începutul acestui sezon al seriei I a Ligii a III-a și s-a calificat în turneul play-off. Acest lucru poate fi considerat o performanță datorită faptului că gruparea din Pojorâta este o nou promovată.
În ultima etapă a sezonului regulat al seriei I a Ligii a III-a, Bucovina Pojorâta a reușit să se impună cu scorul de 2-1 pe terenul echipei Aerostar Bacău. Partida a fost controlată de jucătorii pregătiţi de Dănuţ Mândrilă, care au condus la un moment dat cu scorul de 2-0 pe tabela de marcaj, graţie golurilor marcate de Buhăcianu în minutul 10 şi Pădurariu în minutul 78. Gazdele au reuşit să reducă din handicap abia în secvenţele de final, prin Boghian.
Bucovina Pojorâta: Tudor – Donose, Tivodari, Kuruc, Cherariu – Antonescu, Marcio, Lazăr, Botezatu – Pădurariu, Buhăcianu. Au mai intrat Stroia, Irimia şi Fortună.