Cum și-a cunoscut Anca Țurcașiu soțul, acum 20 de ani. ”Eram jalnică!”
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/01/16/85983/255ee9b74a4a07e369d739c1106500325.jpg)
Anca Țurcașiu și soțul ei, medicul stomatolog Cristian Georgescu, sărbătoresc 20 de ani de la prima lor întâlnire într-o vacanță de vis în Africa de Sud, notează click.ro.
Cu siguranță, cântăreața nu va putea uita niciodată cum l-a întâlnit pe cel care avea să-i devină soț. Anca Țurcașiu se afla într-un turneu în SUA de o lună de zile, imediat după despărțirea de solistul Gigi Gheorghiu, care-i frânsese inima. Când a dat cu ochii de Cristi, Anca era nedormită şi îmbrăcată neglijent. “Îmi spălasem un trening la maşină, la o femeie, care mi-l băgase la 100 de grade şi treningul intrase la apă, eram cu gleznele pe afară, eram jalnică, cu nişte cearcăne până în barbă”, a povestit la un moment dat artista într-un interviu, potrivit sursei citate.
Citeşte articolul complet pe: http://www.click.ro/vedete/romanesti/cum-si-cunoscut-anca-turcasiu-sotul-acum-20-de-ani-eram-jalnica