Curentul în cartierul Tătărași adus de firma ieșeană Electroconstrucția Elco
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/10/26/82036/c041912dd43f847e50036327c06500325.jpg)
Firma ieșeană Electroconstrucția Elco a cîștigat licitația organizată de Primăria Suceava pentru extinderea rețelei electrice în cartierul Europa, situat pe Dealul Tătărași. Anunțul a fost făcut de primarul Ion Lungu. Potrivit primarului, contractul este în sumă de puțin peste 1 milion de lei și a fost semnat deja, astfel că lucrările pot demara. El a mai spus că societatea Florconstruct a fost desemnată cîștigătoare a licitației pentru construirea de drumuri și parcări în cartierul Europa, dar o altă firmă competitoare, și anume, Autotehnorom a notificat Primăria că va depune contestație.
Curentul în cartierul Tătărași adus de firma ieșeană Electroconstrucția Elco,