„Loial Impex” şi Electroconstrucţia „Elco” se vor ocupa de întreţinerea sistemului de iluminat public al municipiului Suceava
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/05/13/54903/5fbd3a94204a93fda3207111f06500325.jpg)
Primarul Sucevei, Ion Lungu, a anunţat că un consorţiu format din firmele locale „Loial Impex” şi Electroconstrucţia „Elco” a cîştigat licitaţia pentru întreţinerea sistemului de iluminat public, vreme de un an. Contractul are o valoare de aproximativ 1,5 milioane de lei. Primarul a spus că la licitaţie a participat şi firma „Elba” din Timişoara. El a precizat că municipalitatea intenţionează să concesioneze serviciul de iluminat stradal pe o durată de 4-5 ani, astfel încît eventualele defecţiuni să fie remediate rapid.
„Loial Impex” şi Electroconstrucţia „Elco” se vor ocupa de întreţinerea sistemului de iluminat public al municipiului Suceava,