Într-un meci contând pentru etapa a IV- a seriei I a Ligii a IV-a de fotbal, Bucovina Rădăuţi a remizat pe teren propriu în disputa cu CS Panciu, scor 1-1. Chiar dacă au avut în faţă un adversar abordabil, fotbaliştii gazdelor n-au reușit să se descurce și la final au trebuit să se mulţumească doar cu un rezultat de egalitate. Rădăuţenii au dominat teritorial jocul, au ratat şi câteva bune ocazii de a înscrie, însă cei care au intrat în avantaj la pauză au fost vrâncenii, cu ajutorul golului marcat de Duca, în minutul 42. Rădăuţenii au izbutit să restabilească egalitatea imediat după reluare, prin Vitu, din centrarea lui Zaremba, însă până la final nu au mai avut forţa să încline balanţa în favoarea lor.
„Trebuie să recunoaştem că am făcut un meci slab în faţa unei echipe modeste. Nu sunt mulţumit nici de prestaţia brigăzii din Botoşani. Nu ştiu cum se face, dar de fiecare dată apar probleme când suntem arbitraţi de vecinii noştri”, a declarat antrenorul Iulian Ionesi.
Bucovina Rădăuţi a evoluat în alcătuirea Prutean – Alecsandru, C. Ciurlă, Vicol, Antonesei – I. Plămadă, Zaremba, Vitu, Ieşan – Julei, Luţac. Au mai intrat Apostol, Stoian, Scheul şi Karavdic.