Elicopter pentru supravegherea graniţei cu Ucraina la Poliţia de Frontieră Suceava
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/09/26/80389/b2dbb431f042bd09a0b2a9d7106500325.jpg)
Poliţia de Frontieră Suceava beneficiază de serviciile unui elicopter din cadrul Inspectoratului General de Aviaţie, pentru a supraveghea graniţa cu Ucraina. Într-un comunicat al Poliţiei de Frontieră se arată că poliţiştii sînt sprijiniţi în acţiunile lor de Grupa de Jandarmi Mobili Bacău. Conform comunicatului, „scopul misiunilor este de prevenire şi combatere a migraţiei ilegale şi a infracţionalităţii transfrontaliere, a contrabandei şi traficului ilegal cu ţigări de provenienţă extracomunitară şi a altor produse accizabile, precum şi de respectare a ordinii şi liniştii publice în zona de competenţă”.
Elicopter pentru supravegherea graniţei cu Ucraina la Poliţia de Frontieră Suceava,