Femeie căzută în fântână, salvată de pompieri
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/09/28/80608/c3dbc70cfd8c3cabb822799de06500325.jpg)
Pompierii militari de la Detaşamentul Suceava, au intervenit pentru salvarea unei persoane, în localitatea Varatec, comuna Vereşti.
La sosirea echipajelor la locul intervenţiei, pompierii au constatat că o persoană de sex feminin, cu afecţiuni psihice, se afla într-o fântână de aproximativ 10 m adâncime. Militarii au intervenit promt reuşind să extragă victima fără probleme deosebite. Aceasta a fost preluată de echipajul TIM, iar după evaluarea primară a stării de sănătate a fost transportată la UPU Suceava. Femeia era hipoternică, fără alte traumatisme vizibile ce puteau fi cauzate de căderea în fântână.